Autor

 

 

Witam wszystkich!

Nazywam się Marcin Królik. Jestem prozaikiem i eseistą. Sporadycznie bywam też poetą i dziennikarzem. Gdzieś na styku tego wszystkiego staram się budować swoją twórczość.

Urodziłem się w 1979 roku w Mińsku Mazowieckim. Studiowałem filologię polską na Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, a następnie na Uniwersytecie Warszawskim.

Debiutowałem w roku 2000 jako reporter i felietonista w lokalnej prasie. Pięć lat później ogłosiłem pierwsze opowiadanie. W roku 2013 wydałem pierwszą powieść pt. “Drzewo różane”. Drukowałem ponadto m.in. w “Odrze”, “Więzi”, “Newsweeku” i “Rzeczpospolitej”, a także w kilku antologiach prozy współczesnej.

Dwukrotnie zostałem wyróżniony w ramach konkursu Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu.

Blog istnieje od 2015 roku, ale w marcu 2018 dokonałem jego całkowitego resetu. Teraz jest to mój literacki dziennik, w którym piszę o tym, o czym zwykle się w takich kajetach pisze.

W sprawach wszelkich najłatwiej kontaktować się ze mną przez kanały społecznościowe lub pod adresem [email protected].

Zamieszczone na blogu materiały są moją własnością intelektualną, w związku z czym w wypadku ewentualnych przedruków w internecie proszę o podanie bezpośredniego odnośnika do oryginalnej treści. A w każdym oczywiście o zgodę.

Jeśli ktoś chciałby zrecenzować moją książkę, prosiłbym o podanie w mailu linku do wcześniejszych prac, bym mógł zorientować się, z kim mam do czynienia, i na tej podstawie podjąć decyzję, czy wyślę darmowy egzemplarz / plik.

Jeśli chodzi o ewentualną współpracę, to w chwili obecnej zawieram wyłącznie umowy o dzieło. Zastrzegam sobie ponadto prawo do nieudzielenia odpowiedzi, jeśli z jakichś powodów uznam propozycję za nieinteresującą.

Dziękuję, że tu jesteś. Życzę dobrego odbioru.