Autor

 

Witam wszystkich!

Nazywam się Marcin Królik. Jestem blogerem i autorem książek. Zakres poruszanych przeze mnie tematów mieści się na pograniczu kultury, idei, duchowości, zagadnień cywilizacyjnych itp.

Urodziłem się w 1979 roku w Mińsku Mazowieckim. Studiowałem filologię polską na Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, a następnie na Uniwersytecie Warszawskim.

Zadebiutowałem w 2000 roku jako reporter i felietonista w lokalnej prasie w moim rodzinnym mieście. Pięć lat później w pewnym niszowym czasopiśmie ukazało się moje opowiadanie pt. “Tajemnica światła”. W roku 2013 wydałem pierwszą powieść pt. “Drzewo różane”, która najpierw wyszła jedynie w formie elektronicznej, a dwa lata później – na papierze.

Drukowałem ponadto m.in. w “Odrze”, “Więzi”, “Newsweeku” i “Rzeczpospolitej”, a także w kilku antologiach. Dwukrotnie zostałem wyróżniony w ramach konkursu Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu. Mam też za sobą epizod radiowy, a konkretnie w Polskim Radiu 24, gdzie od lutego 2017 do kwietnia 2018 prowadziłem codzienną audycję publicystyczną pt. “Królik w sieci”.

W sprawach wszelkich najłatwiej kontaktować się ze mną przez kanały społecznościowe lub pod adresem marcin@marcinkrolik.pl.

Zamieszczone na blogu materiały są moją własnością intelektualną, w związku z czym w wypadku ewentualnych przedruków w internecie proszę o podanie bezpośredniego odnośnika do oryginalnej treści. A w każdym oczywiście o zgodę.

Jeśli ktoś chciałby zrecenzować moją książkę, prosiłbym o podanie w mailu linku do wcześniejszych prac, bym mógł zorientować się, z kim mam do czynienia, i na tej podstawie podjąć decyzję, czy wyślę darmowy egzemplarz / plik.

Jeśli chodzi o ewentualną współpracę, to w chwili obecnej zawieram wyłącznie umowy o dzieło. Zastrzegam sobie ponadto prawo do nieudzielenia odpowiedzi, jeśli z jakichś powodów uznam propozycję za nieinteresującą.

Dziękuję, że tu jesteś. Życzę dobrego odbioru.